Domov » Novice » Nogometaši Drave so premagali Korotan

Nogometaši Drave so premagali Korotan

Na tekmi 15. kroga 3. slovenske nogometne lige vzhod je na Mestnem stadionu Ptuj med Dravo in Korotanom vsaki ekipi pripadel po en polčas. V prvem polčasu so bili boljši nogometaši iz Prevalj, ki niso izkoristili svojih priložnosti, medtem ko so bili v drugem polčasu z igralcem manj v polju boljši ptujski nogometaši. Za modre je najprej po dolgi podaji Filipa Janežiča po odbiti žogi od prečko v gol pospravil Angelo Timotej Rec. Po podaji Klemna Mlakarja je z natančnim strelom dal drugi zadetek Simon Rogina. Tretji zadetek za končni rezultat tekme Drava – Korotan 3:0 je dosegel Niko Šalamun.

Drava je z zmago pričela spomladanski del tekmovanja v 3. slovenski nogometni ligi vzhod. Cilj ptujske ekipe ob koncu te tekmovalne sezone 2023/2024 je prvo mesto in napredovanje v 2. slovensko nogometno ligo.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 13. marca 2024.)