Domov » Novice » Odlični nastopi Zale Mojsilovič Meznarič

Odlični nastopi Zale Mojsilovič Meznarič

Zala Mojsilovič Meznarič je trenutno najbolj nadarjena mlada ptujska plavalka. Članica Plavalne akademije Kurent je v zadnjem mesecu dni dosegla nekaj odmevnih rezultatov na državnih prvenstvih v plavanju. V Kopru si je na absolutnem odprtem zimskem državnem prvenstvu priplavala štiri finalne nastope. Na 200 metrov delfin je z osebnim rekordom 2:25,53 zasedla tretje mesto. Ob tem je potrebno izpostaviti, da je na 100 metrov prosto prebila magično mejo ene minute, saj je dosegla čas 59.45 sekunde. Po tem državnem prvenstvu, ki je bilo v sredini lanskega decembra je v soboto tekmovala še na Zimskem odprtem prvenstvu Slovenije v daljinskem plavanju na 5 kilometrov. V bazenu Pod Oblo gorico v Radovljici je v članski konkurenci zasedla četrto mesto, medtem ko je bila prva v mladinski kategoriji. Zala Mojsilovič Meznarič je 5 kilometrsko razdaljo za zmago in naslov državne prvakinje preplavala v času 65:52:67.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 12. januarja 2024.)