Domov » Novice » Pokal Ptuja 2014 v judu

Pokal Ptuja 2014 v judu

Judo klub Drava Ptuj je pripravil 27. mednarodno prvenstvo za Pokal Ptuja 2014 v judu. To tekmovanje je v športni dvorani Ljudski vrt potekalo na petih blazinah in v sedmih starostnih skupinah. Prvenstvo je zaznamovala tudi odli?na udeležba, saj je nastopilo kar 380 mladih tekmovalcev in tekmovalk iz šestindvajsetih klubov iz štirih držav. Najbolj množi?no je bil zastopan doma?i klub, ki je bil tudi najbolj uspešen na tatamiju, kjer so njihovi mladi judoisti in judoistke osvojili kar sedeminštirideset medalj. Ptuj?ani so dobili štirinajst zlatih, šestnajst srebrnih in sedemnajst bronastih medalj. V skupnem ekipnem seštevku za Pokal Ptuja 2014 je na tretjem mestu Judo klub Murska Sobota z zbranimi 128 to?kami, na drugem mestu je Judo klub Duplek s 138 to?kami in na prvem mestu Judo klub Drava Ptuj z 285 to?kami. 27. mednarodno prvenstvo za Pokal Ptuja v judu je bilo dobro organizirano in na blazinah smo skozi ves dan spremljali zanimive in kvalitetne borbe.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 27. marca 2014.)