Domov » Novice » Poraz Tamare Zidanšek v uvodnem krogu teniškega turnirja v New Yorku

Poraz Tamare Zidanšek v uvodnem krogu teniškega turnirja v New Yorku

Glede na pozicijo na WTA računalniški teniški lestvici in izkušnje je bila Tamara Zidanšek v prednosti in v vlogi tihe favoritinje na dvoboju z Elizabeth Mandlik. Mlada Američanka je za nastop na Odprtem prvenstvu Združenih držav Amerike v tenisu dobila povabilo organizatorjev in je v 1. krogu izločila članico Teniškega kluba Terme Ptuj. 23 letna slovenska teniška igralka je dobila prvi niz s 7:5, nato pa je dva izgubila s 7:6 in 6:4. Po dveh urah in 43 minutah zelo izenačenega dvoboja se je Elizabeth Mandlik veselila svoje največje zmage v karieri, medtem ko je bila Tamara Zidanšek razočarana, saj je izpadla že v prvem krogu Grand slam turnirja v New Yorku.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 2. septembra 2022.)