Domov » Novice » Ptujska atleta veterana sta osvojila tri medalje na svetovnem prvenstvu

Ptujska atleta veterana sta osvojila tri medalje na svetovnem prvenstvu

Tampere je gostil svetovno veteransko prvenstvo v atletiki. Na Finskem so iz Atletskega kluba Ptuj uspešno tekmovali Marko Sluga, Miki Prstec in Branimir Komel.

Tri medalje sta na svetovnem prvenstvu v atletiki za veterane osvojila Marko Sluga in Miki Prstec. Zlato medaljo je v skoku v višino v kategoriji M85 osvojil Marko Sluga. 87 letni atlet veteran je za delitev prvega mesta na Finskem preskočil 113 centimetrov. Dve srebrni medalji je osvojil Miki Prstec. Ta je bil drugi v suvanju kroge in metalnem peteroboju. Člana Atletskega kluba Ptuj Marko Sluga in Miki Prstec sta se zelo izkazala s svojimi nastopi na svetovnem prvenstvu v atletiki za veterane in sta dosegla nov lep uspeh za ptujski šport.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 22. julija 2022.)