Domov » Novice » Ptujske odbojkarice so zmagale dolgo in napeto tekmo

Ptujske odbojkarice so zmagale dolgo in napeto tekmo

V športni dvorani Gimnazije Ptuj so prišli na svoj račun ljubitelji odbojke. Ti so spremljali dolg in zelo izenačen obračun med Ženskim odbojkarskim klubom Ptuj in Ženskim odbojkarskim klubom Mislinja. Na tekmi so odločale malenkosti in kanček sreče, ki je tokrat prevesil na domačo stran. Dramaturški lok je na obračunu rastel do vrhunca, do zadnje najdaljše točke tekme, ki so jo dobile Ptujčanke. Tako so peti niz zmagale z 18:16 in tekmo s 3:2 v nizih. Gledalci in igralke so uživali v tekmi, ki je bila dolga kar dve uri in šestnajst minut.

Ptujska ekipa je starta v novo sezono s tremi zmagami. S 3:1 so odpravile Benedikt, s 3:0 Slovenj Gradec in s 3:2 Mislinjo. Lani je mlada odbojkarska ekipa osvojila peto mesto v 3. državni odbojkarski ligi vzhod. Letos se je ekipi pridružila izkušena povratnica Ana Horvat in cilji za sezono 2023/2024 so postavljeni nekoliko višje.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 3. novembra 2023.)