Domov » Novice » Ptujski športniki uspešni predvsem na domačih tekmovanjih!

Ptujski športniki uspešni predvsem na domačih tekmovanjih!

Tilen Vidovic naj 2012
Kajakaš na mirnih vodah Tilen Vidovi? je v letu 2012 tekmoval na dveh evropskih prvenstvih. Na mlajše ?lanskem do 23 leta starosti je na Portugalskem v sprintu na 200 metrov dolgi progi osvojil šestnajsto mesto, isto mesto pa je osvojil tudi na ?lanskem evropskem prvenstvu v Zagrebu na 500 metrov. Na državnem prvenstvu na umetnem jezeru reke Drave je tretji osvojil prestižni ?lanski naslov na 200 metrov. Po uspehih sledi za njim tajski boksar Tadej Toplak, ki je imel smolo na svetovnem prvenstvu, saj se je v uvodnem dvoboju poškodoval, nato pa je tokom leta postal državni prvak, zmagovalec mednarodne lige v tajskem boksu in v profesionalnem dvoboju je ugnal Hrvata Ivana Stani?. Njima ob bok se v letu 2012 izmed ptujskih športnikov lahko s svojimi rezultati postavijo še kickboksar Tadej Valenko, boksar Blaž Škrjanec, teniški igralec Blaž Rola in Tim Vidovi?.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 5. januarja 2013.)