Domov » Novice » Ptujski strelci zmagali v Ljubljani

Ptujski strelci zmagali v Ljubljani

Strelsko društvo »Mesto« Ljutomer se je v Ljubljani podpisalo pod tretjim turnirjem za Pokal Slovenije za tekmovalno sezono 2019/2020. V 1. A ligi v streljanju z zračno pištolo smo na liniji videli dvanajst zelo dobrih tričlanskih ekip. Po oddanih 180 strelih so se z nastreljanimi 1682 krogi prvega mesta veselili člani Strelskega kluba Ptuj. Ptujčani so za šestnajst krogov prehiteli drugouvrščeno ekipo Strelskega društva Lotrič iz Železnikov. Med posamezniki se je po finalnem nastopu prvega mesta veselil Klemen Tomaševič. Izmed ptujske trojke je Matija Potočnik s 550 krogi zasedel sedemnajsto mesto, Majda Raušl je s 559 krogi bila šesta, medtem ko je Sašo Stojak s 573 krogi dosegel drugi rezultat. Kot že povedano je v finalu slavil Tomaševič, Raušlova je bila peta, Stojak pa tretji. Po polovici oziroma treh turnirjih Strelski klub Ptuj vodi na lestvici v 1. A ligi z zračno pištolo in je na dobri poti k osvojitvi naslova državnih prvakov.

(Objavljeno v oddaji Ptujski kroniki, dne 10. januarja 2020.)