Domov » Novice » Rokometaši Drave s premierno zmago v prvi ligi

Rokometaši Drave s premierno zmago v prvi ligi

rokomet-drava-izola
Drugi krog 1. A slovenske rokometne lige je prinesel izena?eno tekmo med Dravo in Istrabenz plini iz Izole. Ptuj?ani, ki so novinci v ligi so dobro startali v obra?un, saj so si nekajkrat priigrali dva zadetka prednosti, a vztrajni Primorci so jih vedno znova ulovili, kar je pomenilo, da je bil rezultat v prvem pol?asu kar osemkrat izena?en. A v kon?nici prvega dela se je Drava po dobri igri v obrambi in u?inkoviti igri v napadu odcepila za tri zadetke in po tridesetih minutah igre je bil izid 14:12. V drugem pol?asu je kakšnih 300 gledalcev v športni dvorani Ljudski vrt spremljalo do petdeset minute napeto in izena?eno tekmo, nakar so Ptuj?ani v kon?nici odigrali odli?no in so s serijo zadetkov prišli do vodstva šestih zadetkov ter so tekmo dobili z rezultatom 26:23. Rokometaši Drave so pokazali proti Izoli dobro predstavo in so popolnoma zasluženo vknjižili v elitnem rokometnem tekmovanju v sezoni 2016/2017 premierno zmago.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 21. septembra 2016.)