Domov » Novice » Soliden start ptujskih strelcev v ligaškem tekmovanju

Soliden start ptujskih strelcev v ligaškem tekmovanju

streljanje-matija-potocnik
Dvanajst ekip je bilo na strelski liniji 1. turnirja državnih lig v 1. A ligi v streljanju z zra?no pištolo na 10 metrov. Vsaka ekipa je imela po tri predstavnike in vsak izmed njih je sprožil po štirideset strelov. V ekipnem seštevku je najve? 1123 krogov zbralo Strelsko društvo Kovinar, medtem ko je Strelski klub Ptuj z nastreljanimi 1118 krogi osvojil solidno peto mesto. Za Ptuj?ane so posamezno dosegli naslednje rezultate Sašo Stojak 378, Majda Raušl 371 in Matija Poto?nik 368 nastreljanih krogov. Osem najboljših tekmovalcev po rednem delu se uvrstilo v veliki finale, kjer se je streljalo na izpadanje. Najbolj konstanten, natan?en in zbran je bil v finalu Aleksander Ciglari?, ki tekmuje za Strelsko društvo Jože Keren?i? Miklavž pri Ormožu, Ptuj?an Sašo Stojak pa je bil odli?en tretji.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 28. oktobra 2016.)