Domov » Novice » Veliko strelsko tekmovanje

Veliko strelsko tekmovanje

Strelsko tekmovanje v Kidricevem
V novi športni dvorani Kidri?evo je doma?e strelsko društvo izvedlo dvodnevno strelsko tekmovanje z zra?nim orožjem. 4. turnir državne ?lanske lige z zra?no pištolo in puško za pokal Slovenije je bil dobro organiziran in tekmovalci so streljali na elektronske tar?e. Na liniji v 1. A ligi v streljanju z zra?no pištolo se je zbralo šestintrideset tekmovalcev in tekmovalk iz dvanajstih klubov oziroma društev. Po štiridesetih krogih si je nabral veliko prednost Peter Tkalec, ki je nastreljal 386 krogov in to prednost ter prvo mesto je s solidnim nastopom ohranil tudi po finalnem nastopu. Ptujski strelci tokrat niso bili preve? uspešni, saj je bil Robert Šimenko z 357 krogi petintrideseti, Majda Raušl z 367 krogi šestindvajseta in Matija Poto?nik z 371 krogi štirinajsti. Med ekipami je Strelsko društvo Dušan Poženel Re?ica prepri?ljivo osvojilo prvo mesto z nastreljanimi 1122 krogi. Skupno je Strelski klub Ptuj zbral 1095 krogov, kar je tokrat zadostovalo le za enajsto mesto. Po štirih krogih tekmovanja v 1. A državni ligi v streljanju z zra?no pištolo so v skupnem seštevku Ptuj?ani zdrsnili na tretje mesto, medtem ko se je z dobrim nastopom v Kidri?evem na vrh povzpela ekipa iz Re?ice.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 22. januarja 2013.)