Domov » Novice » Visoka zmaga nogometašev Drave

Visoka zmaga nogometašev Drave

Na Mestnem stadionu na Ptuju si je kakšnih 150 gledalcev ogledalo nogometno tekmo med Dravo in Avto Rajhom iz Ljutomera. Gostje so po sreči povedli, potem ko je v 15. minuti zadel Lan Feguš Makovec. Zaostanek ni zaustavil mlade ptujske nogometne vrste, ki je izenačila z natančnim strelom Nika Erhatiča. Prvi polčas so modri odlično končali, saj so dosegli še drugi zadetek, potem ko se je po hitrem protinapadu med strelce vpisal Nikola Daniel Jadric. V drugem polčasu je Drava še bolj prevladovala na tekmi proti Ljutomerčanom. Najprej je svoj drugi zadetek iz enajstmetrovke dosegel kapetan Nik Erhatič. Ob koncu tekme se je med strelce vpisal zelo aktivni Vid Sedej, v sodnikovem podaljšku pa je z glavo dosegel končni rezultat 5:1 Rene Šabeder. S tem je prišla Drava do tretje letošnje prvenstvene zmage in je ob petih remijih v osmih krogih zbrala štirinajst točk. To mlado ekipo trenerja Aleša Čeha trenutno uvršča na 4. mesto prvenstvene lestvice v 3. slovenski nogometni ligi vzhod, na kateri trenutno z osvojenimi sedemnajstimi točkami vodi Dravinja.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 5. oktobra 2022.)