Domov » Novice » Splošno » Vidoviču štirje naslovi državnega prvaka

Vidoviču štirje naslovi državnega prvaka

Na ptujskem umetnem jezeru reke Drave je sedmi? zapored potekalo državno prvenstvo v kajak in kanu sprintu na mirnih vodah. Letošnjega tekmovanja se je udeležilo kar 145 tekmovalcev in tekmovalk iz enajstih slovenskih klubov in društev. Pri ženskah je bilo ve?ina o?i uprtih v našo Olimpijko Špelo Ponomarenko Jani?. Ta je s pol mo?i osvojila tri ?lanske naslove na 1000, 500 in 200 metrov dolgih progah. Dvojnega ?lanskega naslova v K1 se je veselil Jošt Zakrajšek, ki je zmagal na 1000 in 500 metrov. Tretji prestižni ?lanski naslov na 200 metrov je osvojil ?lan Brodarskega društva Ranca iz Ptuja Tilen Vidovi?. Najboljši slovenski kajakaš zadnji let je ob tem naslovu osvojili še vse tri možne v kategoriji mlajših ?lanov do 23 leta starosti.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 21. avgusta 2012.)