Domov » Novice » Dobra sezona za padalci Aerokluba Ptuj

Dobra sezona za padalci Aerokluba Ptuj

Padalci AK Ptuj
54 ekip je letos bilo prijavljenih na tekme za svetovni pokal v padalstvu v skokih na cilj. Med najboljšimi nacionalnimi in klubskimi moštvi so nastopali padalci Aerokluba Ptuj. Ti so skakali na štirih od šestih tekem. Tekmovali so v Rijeki, Lescah, Peitingu in Bellunu, medtem ko se zaradi službenih obveznosti niso udeležili tekem v Thalgau in Locarnu. Najboljšo uvrstitev ?etrto mesto so dosegli na uvodu sezone na Hrvaškem. Skupno je zmagala slovenska ekipa Elan, ki je zbrala 1050 to?k, medtem ko so Ptuj?ani zbrali 475 to?k, kar jih je uvrstilo na skupno zelo dobro 12. mesto. Ta uspeh so za Aeroklub Ptuj dosegli Boris Janžekovi?, Gorazd Vindiš, Matej Kostanjevec, Aleksander ?uš, Maja Sajovic, Peter Balta, Tomaž Korpar in Borut Erjavec. Med posamezniki je bil najboljši Nemec Stefan Wiesner, najboljši naš padalec pa je bil Boris Janžekovi? na 24 mestu. Vsi ti rezultati ?lanov Aerokluba Ptuj v tej sezoni in v zadnjih letih kažejo kvaliteto ptujskih padalcev, ki kljub svojemu amaterskemu športnemu statusu sodijo med ostalimi profesionalnimi padalci v sam svetovni vrh.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 7. novembra 2014.)