Domov » Novice » Šport » Na karting dirki v Hajdošah zmagal Zlatko Oman

Na karting dirki v Hajdošah zmagal Zlatko Oman

Na kartodromu v Hajdošah smo spremljali dirke v kartingu za državno prvenstvo in za pokal Sportstil. Tekmovanje je bilo izvedeno na visokem nivoju in videli smo dirke v enajstih razli?nih razredih. Gledalci so ve?ino predfinalnih in finalnih dirk videli na suhi stezi, medtem ko sta zadnji dve dirki potekali v dežju. Tako je v dežju iz Avto moto društva Ptuj v razredu 9 KZ2 Masters Zlatko Oman, ki je pokazal veliko dirkaškega znanja. Izmed doma?ih voznikov je v razredu 7 KZ 2 bil tretji Luka Ploj, medtem ko je bil drugi Matjaž Dominko. V razredu R6 Rotax Max senior je bila doma?inka Anja Vodušek tretja. V skupnem seštevku dirke na Ptuju je na tretje mestu Avto moto društvo Hajdina, na drugem mestu Ptuj in na prvem mestu Šlander iz Celja. Tokratna dirka v Hajdošah je bila organizirana v sklopu praznovanja ob?inskega praznika Mestne ob?ine Ptuj. Po uspešno izvedeni karting dirki pa bo Avto moto društvo Ptuj letos pripravilo še eno dirko, ki bo na sporedu 25. avgusta.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 28. julija 2012.)