Domov » Novice » Odličen začetek tekmovalne sezone Kristjana Čeha

Odličen začetek tekmovalne sezone Kristjana Čeha

Na Mestnem stadionu na Ptuju se je Atletski klub Ptuj podpisal kot odličen organizator tradicionalnega tekmovanja v metu diska, kopja, kladiva in suvanju krogle. Šlo je za prvo metalsko tekmovanje na prostem v tem letu v Sloveniji oziroma za Zimsko prvenstvo Slovenije v metih v članski in mlajše mladinski kategoriji. V metu diska so bile vse oči uprte v Kristjana Čeha, ki je zabeležil konstantno serijo metov. Trenutno najboljši ptujski atlet je disk tokrat vrgel 61,78, 62,23, 61,90, 63,48 in 59,27 metra. Z najdaljšim metom 63,48 metra se je zelo približal svojemu osebnemu rekordu. Ob zlati medalji Kristjana Čeha sta v metu diska osvojila ostali dve medalji še dva člana ptujskega kluba, saj je bil Dejan Dokl drugi in Žan Viher tretji. Pri ženskah je iz Atletskega kluba Ptuj tretje mesto v metu kopja zasedla Maja Bedrač, v metu diska pa je bila tretja Zala Cunk.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 11. marca 2020.)