Domov » Novice » Šport » Peto mesto za ptujske strelce

Peto mesto za ptujske strelce

Zadnji šesti krog tekmovanja v 1. slovenski ligi v streljanju z zračno pištolo v Črnomlju je odločal o končih uvrstitvah in v boju za mesta pri vrhu je bil tudi Strelski klub Ptuj. Temu se nastop ni preveč posrečil, saj je Majda Raušl nastreljala 369 krogov, Matija Potočnik 364 krogov in Robert Šimenko 356 krogov, kar je bilo dovolj le za enajsto mesto. Škupni zmagovalci 1. slovenske lige v streljanju z zračno pištolo so postali člani Strelskega društva Jožeta Kerenčiča iz Miklavža pri Ormožu. Ptujčani so tokom tekmovanj osvojili tudi dve tretji mesti, a so s slabšim nastopom v Črnomlju na koncu pristali na petem mestu. Med posamezniki je slavil Ptujčan Boštjan Simonič, ki tekmuje za Strelsko društvo Jožeta Kerenčiča iz Miklavža pri Ormožu. Članica Strelskega kluba Ptuj Majda Raušl pa je bila sedma.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 15. marca 2012.)