Domov » Novice » Ptujčani ekipno tretji ob koncu karting sezone

Ptujčani ekipno tretji ob koncu karting sezone

Karting sezona 2014
V letu 2014 so bile v koledarju Avto moto zveze Slovenije vpisane štiri dirke. Dve sta bili na sporedu v Vranskem, po ena pa v Novem marofu in na Ptuju. Za Avto moto društvo Ptuj so vozili Julijan Hu?, Matic Kolmani?, Borut Kolar, Zlatko Oman in Matjaž Dominko. Slednji je vozil v najbolj množi?nem razredu R7 KZ2 in je bil najboljši drugi na uvodni dirki sezone, nato pa je v nadaljevanju imel veliko težav s svojim kartingom, tako da je malo zaostal za želenimi rezultati. Gleda na rezultate se je med otroci v najnižjem razredu Rotax Micro Max zelo solidno vozil Julijan Hu?, ki je na vseh štirih dirkah osvojil drugo mesto. V skupnem seštevku ekip za sezono 2014 je Avto moto društvo Ptuj skupno zbralo 118 to?k, kar je zadostovalo za tretje mesto v državnem prvenstvu Slovenije v kartingu. Dale? najve? to?k 239 je v minuli sezoni zbralo Avto moto društvo Hajdina, ki je tako osvojilo tudi prvi ekipni naslov državnih prvakov v kartingu.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 3. novembra 2014.)