Domov » Novice » Ptujčanke premagale Zrečanke

Ptujčanke premagale Zrečanke

Odbojka Ptuj - ZreceČlanska ekipa ženskega Odbojkarskega kluba AC Prstec je na dvoboju 4. kroga 2. slovenske odbojkarske lige vzhod nadigrala Swatycomet iz Zreč. Ptujčanke so bile boljše v vseh elementih odbojkarske igre in so zmagale s 3 : 0 v nizih. V prvem nizu so dobro servirale, igrale v polju in zaključevale akcije ter so ta del dobile z rezultatom 25 : 16. Tudi v drugem nizu so ves čas kontrolirale situacijo na igrišču in najbolj razpoložene igralke so bile Anja Cvirn, Nuša Mohorko in podajalka Maruša Miličevič. Te so ponesle še k boljši igri mlajše odbojkarice, ki so prispevale svoj delež k zmagi s 25 : 18. Daleč najbolj zanimiv in izenačen je bil tretji niz, v katerem so ptujske igralke dobro startale, a so nato zapravile visoko vodstvo in so Zrečankam dovolile, da so jih ulovile pri rezultatu 23 : 23. V sami končnici je v domači vrsti stopila v ospredje izkušena Anja Cvirn, ki je dosegla tri točke in odločilen set se je končal z rezultatom 26 : 24. To je bila tretja zmaga ženskega Odbojkarskega kluba AC Prstec v tej sezoni, v kateri so zabeležile tudi en poraz. Sezono 2013/2014 so v 2. slovenski odbojkarski ligi dobro pričele in na trenerskem mestu ekipo vodi Cristea Voichita Loredana. Ob tej spremembi naj omenim še ostale spremembe v klubu, saj so imeli redno skupščino, na kateri je predsednika Štefana Vrbnjaka zamenjala Nuša Mohorko. Direktor kluba je postal Željko Tarodi, medtem ko je tajnik Vladimir Ivnik. Vsi skupaj tvorijo pozitivno športno celoto, ki bi naj v prihodnosti ptujski ženski odbojki prinesla nove vidne uspehe.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 16. novembra 2013.)