Domov » Novice » Ptujski športniki v letu 2017

Ptujski športniki v letu 2017

Ptujski padalec Peter Balta je v Podgorici na evropskem prvenstvu v skokih na cilj s slovensko reprezentanco osvojil tretje mesto. ?lan Aerokluba Ptuj je ob tem uspehu zmagal tudi na tekmi za svetovni pokal v Bellunu v Italiji. Na evropskih prvenstvih v ?lanskih konkurenci so tekmovali še štirje ptujski športniki. V Mariboru je bilo evropsko prvenstvo v streljanju, na katerem je Sašo Stojak bil na koncu dvainšestdeseti z nastreljanimi 562 krogi. Aljaž Venko in Denis Lazar sta izpadla v uvodnem krogu evropskega prvenstva v boksu v Kharkivu v Ukrajini. Prav tako pa je v prvem krogu evropskega prvenstva v tajskem boksu v Parizu izpadel Aleš Golob. Kolesar Perutnine Ptuj Marko Hozjan je v letu 2017 solidno nastopil na mladinskem evropskem in svetovnem prvenstvu v kolesarstvu v cestni vožnji. Na mednarodnem nivoju je v njegovih nastopih zelo nihal ptujski teniški igralec Blaž Rola, ki je najve?ji uspeh dosegel s turnirsko zmago v mestu Tallahassee na Floridi z nagradnim skladom 75 000 dolarjev. Prav tako je solidno tekmoval na tekmah svetovnega pokala v kajak sprintu na mirnih vodah na 200 metrov Ptuj?an Tilen Vidovi?, ki je v tej disciplini postal tudi državni prvak na Bledu.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 10. januarja 2018.)