Domov » Novice » Rokometni derbi Dravi

Rokometni derbi Dravi

Rokomet Drava - Loka
Rokometni derbi 20. kroga 2. slovenske rokometne lige med Dravo in Loko 2012 je bil odigran na zelo visokem nivoju. Gostje so v uvodnih minutah stisnili v obrambi in so hitro povedli z 4 : 1. Sledile so ptujske minute, ko je v vratih zablestel Boštjan Grm, medtem ko so igralci v polju preko hitrih protinapadov najprej izena?ili, nato pa so v 15. minuti tudi prvi? povedli z 8 : 7. Do konca pol?asa sta za Dravo uspešno zadevala Nejc Janžekovi? in Žan Silovšek, tako da je bil rezultat po prvih tridesetih minutah tekme 15 : 12. Tudi v nadaljevanju so ptujski rokometaši igrali zelo borbeno v obrambi in u?inkovito v napadu ter so si v 53 minuti tekme priigrali že sedem zadetkov prednosti. V zadnjih minutah je Loki uspelo to prednost nekoliko znižati, tako da je bil kon?ni rezultat 29 : 26. Derbi vodilnih ekip 2. slovenske rokometne lige med Dravo in loko 2012 je bil odigran v izredni atmosferi, pred kakšnimi 400 gledalci. Ti so našim rokometašem pomagali skozi vso tekmo do zmage in sedaj so Ptuj?ani na dobri poti, da v sezoni 2012/2013 presko?ijo v višji razred tekmovanja v 1. B moško rokometno ligo.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 21. marca 2013.)