Domov » Novice » Soliden nastop ptujskih strelcev

Soliden nastop ptujskih strelcev

Saso Stojak - SK Ptuj
Strelsko društvo Mesto Ljutomer je izvedlo 2. turnir za Pokal Slovenije v 1. A in 1. B slovenski ligi v streljanju z zra?no puško in pištolo. Dvanajst ekip je nastopilo v elitni ?lanski ligi v streljanju s pištolo in med njimi je v postavi Majda Raušl, Matija Poto?nik in Sašo Stojak tekmoval Strelski klub Ptuj. Po 120 strelih je bilo najboljše Strelsko društvo Marok Sevnica, Ptuj?ani pa so bili tretji. Raušlova je tokrat nastreljala 364 krogov, Poto?nik 373 krogov in Stojak 380 krogov. Skupni rezultat je 1117 nastreljanih krogov. V ptujski ekipi se je najbolj izkazal Stojak, saj je bil na ?lanski tekmi med posamezniki tretji, na mladinski tekmi pa je bil razred za sebe in je zanesljivo zmagal. Na 2. turnirju za Pokal Slovenije v Ljutomeru so se s svojimi nastopi ob ?lanski ekipi Strelskega kluba Ptuj izkazali tudi mladinci in kadeti.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 26. novembra 2014.)