Domov » Novice » Uspehi ptujskih športnih ekip v letu 2012!

Uspehi ptujskih športnih ekip v letu 2012!

Boks ekipni sport
Boksarski klub Ring iz Ptuja je v tekmovalni sezoni 2011/2012 že tretje leto zapored osvojil naslov državnih ekipnih prvakov. Pogled na prvenstveno lestvico sicer kaže gladko prvo mesto za Ptuj?ane , saj so zbrali 49 to?k, medtem ko je na drugem mestu DBV Combat Academy zbral 35 to?k. Kljub navidezno velikim razlikam so se naši mladi boksarji morali zelo potruditi, da so pristali na vrhu v Sloveniji. Med moškimi ekipami je lep uspeh dosegel Namiznoteniški klub Ptuj, ki v zadnjih letih konstanto nastopa v 1. slovenski namiznoteniški ligi. V postavi Danilo Piljak, Bojan Pavi?, Matic Slodej in Luka Kruši? so osvojili ?etrto mesto v ligaškem tekmovanju. Mesto nižje na petem mestu je po šestih krogih 1. slovenske strelske lige z zra?no pištolo pristal Strelski klub Ptuj, ki je v glavnem nastopal v postavi Majda Raušl, Matija Poto?nik in Robert Šimenko. ?etrta ptujska ekipa, ki nastopa v 1. ligi pa je ženski Rokometni klub Mercator Tenzor. Ta je s serijo odli?nih predstav osvojil ?etrto mesto. Dolgi niz zmag je v lanski tekmovalni sezoni uspel ženskemu Odbojkarskemu klubu AC Prstecu iz Ptuja, ki se je prebil iz tretje v drugo slovensko odbojkarsko ligo. V prvi slovenski šahovski ligi je ?isto ob koncu leta 2012 uspel Šahovskemu društvu Tehcenter iz Ptuja, saj si je po tri krožnem sistemu tekmovanja priigral drugo mesto v Sloveniji.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 8. decembra 2013.)