Domov » Novice » Veroniki Domjan ni šlo vse po načrtov

Veroniki Domjan ni šlo vse po načrtov

Veronika Domjan je v sezono 2018 startala dobro, saj je na 17. evropskem zimskem pokalu v metih, ki je bilo v portugalski Leirii, s 54,48 metra osvojila srebrno medaljo v metu diska v kategoriji do 23 let. Po tem uspehu je prevladovala na domači sceni in se je pripravljala za nastop na sredozemskih igrah. V Tarragoni 21 letni atletinji ni šlo vse po njenih željah, saj je 56,26 metra zasedla sedmo mesto. Glavni cilj mlade nadarjene atletinje je bil nastop na evropskem članskem prvenstvu v Berlinu. V nemški prestolnici je disk vrgla 49,89 metra, kar je na koncu zadostovalo za 27. mesto. Veronika Domjan bo sezono na prostem zaključila v začetku meseca septembra, ko bo v Zagrebu tekmovala na Hanželičevem memorialu.

(Objavljeno v oddaji Ptujski kroniki, dne 22. avgusta 2018.)