Domov » Novice » Šport » Vidovič med svetovno elito

Vidovič med svetovno elito

Med najboljšimi kajakaši na mirnih vodah sveta je v madžarskem Szegedu tekmoval tudi Tilen Vidovi?. ?lan Brodarskega društva Ranca iz Ptuja je na svetovnem prvenstvu nabiral predvsem izkušnje in njegov osnovni cilj je bil nastop v polfinalu, vendar ga je na startu malo izdala trema. Mladi kajakaš je na 200 metrov dolgi progi v svoji predtekmovalni skupini zasedel peto mesto in se ni uvrstil v nadaljevanje tekmovanja. V tej sezoni je Vidovi? osvojil nekaj naslovov državnega prvaka, na 500 metrov je bil ?etrti na mladinskem evropskem prvenstvu in na isti razdalji še peti na svetovnem mladinskem prvenstvu. S temi rezultati je naredil lep napredek in v prihodnosti ima mlad kajakaš tudi olimpijsko usmerjene sanje.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 27. avgusta 2011.)