Domov » Novice » Druga nosilka Ons Jabeur boljša od Tamare Zidanšek

Druga nosilka Ons Jabeur boljša od Tamare Zidanšek

Dobro desetletje je Tamara Zidanšek redno trenirala na Ptuju in med drugim se je pripravljala tudi na betonskem igrišču Teniškega kluba Terme Ptuj. Na podobni trdi podlagi Rod Laver Arene v Melbournu je najboljša slovenska teniška igralka zadnjih let igrala v prvem krogu Odprtega prvenstva Avstralije z Ons Jabeur. Prvi niz je prinesel kar nekaj rezultatskih preobratov in več sreče je imela v podaljšani igri Tunizijka, ki je zmagala z 10:8. Uvodni niz se je končal s 7:6, drugega pa je po zelo dobri in odločni igri s 6:4 dobila Slovenka. Ta je v odločilnem tretjem nizu dobila prvo igro, nato pa je Jabeurjeva pokazala, da sodi v sam svetovni vrh in je dobila šest iger zapored. Druga igralka sveta je po dveh izenačenih nizih tretjega dobila gladko s 6:1. Tamara Zidanšek, ki je trenutno 98. igralka sveta se je dobro upirala drugi igralki sveta in je ob porazu v 1. krogu Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu pokazala, da sodi med najbolje teniške igralke na svetu.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 20. januarja 2023.)