Domov » Novice » Na rokometnem prazniku na Ptuju slavila ekipa Sviša

Na rokometnem prazniku na Ptuju slavila ekipa Sviša

Rokomet Drava - Svis
?etrtfinale pokala Slovenije je prinesel pravi rokometni praznik, saj si je tekmo v športni dvorani Osnovne šole Ljudski vrt med Dravo in Svišem ogledalo blizu 400 gledalcev. Ti so spremljali zanimivo predstavo, v kateri so Ptuj?ani igrali glavno vlogo v prvem pol?asu, ko so takoj povedli za tri zadetke, nato pa so s solidno igro tako v napadu, kot tudi v obrambi prvi del dobili z 14 : 12. V nadaljevanju so gostje iz Ivan?ne gorice strnili svoje vrste in so s serijo 3 : 0 prešli v vodstvo in po izena?enem nadaljevanju je Drava zadnji? vodila v 45. minuti z rezultatom 22 : 21. Sledilo je obdobje osmih ?rnih minut doma?ih rokometašev, ko je Sviš naredil serijo 6 : 0 in je prišel do zmage s 27 : 23. Za Rokometni klub Drava je že uvrstitev v ?etrtfinale slovenskega pokala zelo lep uspeh in je hkrati tudi ponovitev njihovega lanskoletnega najboljšega rezultata v zgodovini kluba.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 14. decembra 2013.)