Domov » Novice » Pomembna zmaga ptujskih rokometašic

Pomembna zmaga ptujskih rokometašic

V športni dvorani Ljudski vrt se je zbralo precej gledalcev, ki so spremljali rokometno tekmo med ptujsko in velenjsko žensko rokometno ekipo. Gledalci so spremljali rezultatsko in igralsko zelo izenačen prvi polčas, ki pa so ga varovanke domačega trenerja Mateja Bračiča dobile s 14:12. V nadaljevanju je v glavnem mlada ptujska rokometna vrsta zaigrala še bolje. To pomeni, da so stisnile v obrambi, vratarka je nanizala nekaj dobrih posredovanj in uspešno so zaključevale z napadi. Tako so povečevale prednost in so v 51. minuti prišle do šestih zadetkov prednosti. Do konca tekme so Velenjčanke to razliko nekoliko zmanjšale in končni rezultat je bil 26:22. Gre za pomembno zmago Ženskega rokometnega kluba Ptuj v borbi za obstanek v 1. državni rokometni ligi, v kateri jih za uresničitev tega cilja čaka še nekaj zelo težkih in pomembnih obračunov.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 11. februarja 2022.)