Domov » Novice » Ptujski strelci odlično zaključili sezono

Ptujski strelci odlično zaključili sezono

Streljanje v Kidricevem
V športni dvorani v Kidri?evem je bil 6. krog Pokala Slovenije v 1. A in 1. B ligi v streljanju z zra?no puško in z zra?no pištolo. V elitnem tekmovanju med strelci s pištolo je nastopilo dvanajst ekip in za to?ke se je borilo šestintrideset tekmovalcev in tekmovalk. Na tretjem mestu je bilo Strelsko društvo Sevnica, na drugem mestu Strelsko društvo Dušan Poženel Re?ica in na prvem mestu Strelski klub Ptuj. Za zmago ptujske ekipe je Majda Raušl nastreljala 383 krogov, Sašo Stojak 382 krogov in Matija Poto?nik 378 krogov. Skupno so zbrali kar 1143 krogov. Izredno napeto je bilo v skupnem seštevku tekmovanja v 1. A ligi v streljanju z zra?no pištolo. Odlo?ilo je osem nastreljanih krogov ve? ekipe Strelskega društva Jožeta Keren?i?a iz Miklavža pri Ormožu, ki so z 69 to?kami osvojili prvo mesto, medtem ko je Strelski klub Ptuj z enakim številom to?k bil na koncu drugi. Ob velikem ekipnem uspehu ptujskih tekmovalcev na zadnji letošnji tekmi za Pokal Slovenije sta se izkazala tudi Majda Raušl, ki je v Kidri?evem zmagala med posamezniki in Sašo Stojak, ki je osvojil drugo mesto.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 25. marca 2014.)