Domov » Novice » Skupna zmaga za Judo klub Drava Ptuj na Pokalu Ptuja 2024

Skupna zmaga za Judo klub Drava Ptuj na Pokalu Ptuja 2024

V športni dvorani Center je Judo klub Drava Ptuj izvedel 37. Mednarodno prvenstvo v judu za Pokal Ptuja 2024. To tekmovanje so izpeljali za starostne kategorije U8, U10, U12, U15 in U18. Šlo je za velik projekt ptujskega kluba, ki je ta tradicionalen športni dogodek izpeljal na visokem organizacijskem nivoju. Na štirih tatamijih je bila skozi ves dan prava akcija in lepo število gledalcev je spremljalo skupno kar 257 tekmovalcev, ki so prišli iz Avstrije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške in Slovenije.

Judo klub Drava Ptuj je imel na domačem tekmovanju petindvajset mladih judoistov. Ti so osvojili štiri bronaste, devet srebrnih in pet zlatih medalj. Prva mesta so v svojih kategorijah zasedli Anej Slana, Anej Hrženjak, Jakob Kozel Jus, Enej Šmigoc in Aneja Vidovič. Vsi domači tekmovalci so prispevali svoj delež h končnemu uspehu, kar je pomenilo, da je Judo klub Drava skupno med šestindvajsetimi sodelujočimi klubi zbral največ točk in je osvojil Pokal Ptuja 2024 v judu.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 12. aprila 2024.)