Domov » Novice » Uspešna zimska sezona za Zalo Mojsilovič Meznarič

Uspešna zimska sezona za Zalo Mojsilovič Meznarič

Pod vodstvom trenerja Boštjana Maračića je v minuli zimski sezoni s strokovnimi in kontinuiranimi treningi zelo napredovala Zala Mojsilovič Meznarič. Plavalka si je najprej v Kopru na absolutnem odprtem zimskem državnem prvenstvu priplavala štiri finalne nastope. Na 200 metrov delfin je z osebnim rekordom 2:25,53 zasedla tretje mesto med članicami. V bazenu Pod Oblo gorico v Radovljici je nato postala mladinska državna prvakinja na pet kilometrski razdalji. Z dobrimi rezultati je najboljša članica Plavalne akademije Kurent nadaljevala tudi na kadetskem državnem prvenstvu, kjer je osvojila tri prva mesta in priplavala si je tudi normo za nastop na četveroboju mladinskih kadetskih reprezentanc Slovenije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške in Srbije. V Beogradu je bila prva na 200 metrov delfin in druga na 100 metrov delfin. Trenutno ena najbolj nadarjenih ptujskih športnic Zala Mojsilovič Meznarič je zimski del tekmovalne sezone zaključila minuli vikend, ko je v Grazu kot članica slovenske kadetske reprezentance uspešno plavala na tekmovanju Multinations Cup.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 12. aprila 2024.)