Domov » Novice » Ko parkirišče postane igrišče

Ko parkirišče postane igrišče

urejanje okolice OS dr Ljudevita Pivka

V osnovni šoli dr. Ljudevita Pivka na Ptuju vsako šolsko leto aktivno preživi šolske dni okrog 70 otrok z lažjo, zmerno, težjo in težko motnjo v duševnem razvoju. „Izobraževanje poteka v stari dotrajani stavbi in že nekaj let potekajo aktivnosti za pričetek prepotrebne novogradnje. Zelo nam manjkajo tudi zunanje površine, kjer bi lahko učenci v okviru izobraževanja in prostočasnih aktivnosti razvijali svoje gibalne, senzorne, kognitivne in druge sposobnosti. Stavba je umeščena v staro ptujsko jedro, ki nam sicer nudi obilo možnosti za učne sprehode v mestu, vendar je okrog same stavbe zelo malo prostora. Še do pred kratkim je bil ta prostor namenjen avtomobilom zaposlenih. Odločili smo se, da ta prostor namenimo učencem. A zato bo potrebno marsikaj postoriti in urediti prostor tako, da bo nudil učencem kvalitetno in predvsem varno gibanje na tem sicer majhnem področju, „ je povedala ravnateljica šole Dragica Emeršič. Akcija vseh zaposlenih je potekala 23. avgusta 2013, ko so s skupnimi močmi urejali okolico šole in jo iz parkirišča spreminjali v igrišče. „S pomočjo Mestne občine Ptuj in Branka Goričana iz podjetja Slikopleskarstvo in splošna gradbena dela Branko Goričan s.p., bo potekala odstranitev razpadajočega in nevarnega nadstreška, pokritega z azbestnimi ploščami. Steno, ki bo poslej služila kot del ograje bo potrebno obnoviti in prepleskati. Za otroške poslikave bodo v septembru poskrbeli učenci z likovno pedagoginjo Jasno Veber Zazula. Barve jim je doniralo podjetje JUB, ki velja za najstarejšega proizvajalca zidnih barv v Sloveniji in je v letu 2010 praznovalo 135 let obstoja,“ pojasnjuje ravnateljica. V okviru Združenja slovenskih poklicnih gasilcev poteka projekt »TUDI MI SMO DEL VAS«, v okviru katerega se zbirajo sredstva za pomoč pri novogradnji šole. Donirali so jim tudi igrala peskovnik, senzorno pot in labirint v lesni izvedbi. Učenci bodo poslej imeli možnost na varnem področju razvijati svoje sposobnosti na različnih poligonih, senzornih poteh, labirintih. Imeli bodo možnost igranja na prostem, izvajanju različnih športno gibalnih aktivnostih in sprostitve. Del pouka bo tako lahko potekal na prostem. Prav tako bodo nadaljevali z vzgajanjem vrtnih pridelkov na šolski gredici in z urejanjem okrasnih cvetlic. „Nujnost spremembe namembnosti tega prostora je tudi v tem, da naši šolski prevozniki niso imeli zagotovljenega potrebnega varnega parkirišča za vstop in izstop učencev v šolske kombije. Do sedaj je to potekalo na pločniku ali celo na neprimernih, včasih celo nevarnih mestih. Sedaj bodo imeli možnost parkiranja ob šoli, kjer bodo učenci lahko varno vstopali in izstopali iz vozil. Trudimo se, da kljub slabim lokacijskim in bivalnim pogojem, našim učencem zagotovimo znanje, izkušnje, varnost ter predvsem prijetno bivanje in kasnejši lep spomin na šolske dni,“ še pove Dragica Emeršič.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, 24. avgusta 2013)

Na vrh