Domov » Novice » Najboljše ptujske športnice v letu 2013

Najboljše ptujske športnice v letu 2013

Mina Markovic - naj 2013
Športna plezalka Mina Markovi? že nekaj let sodi v sam svetovni vrh in v letu 2013 je ponovno nanizala nekaj vrhunskih rezultatov. V Caliju je osvojila zlato medaljo v težavnosti na svetovnih igrah neoplimpijskih športov, na evropskih prvenstvih je dobila tri srebrne medalje in v njeni najljubši disciplini v težavnostnem plezanju je v svetovnem pokalu dobila tri tekme. Ob uspehih na mednarodnih tekmovanjih je petindvajsetletna plezalka osvojila tudi dva naslova državne prvakinje. Po težavah s poškodbami se je na tekmovališ?a uspešno vrnila v letu 2013 atletinja Nina Kolari?. Skakalka v daljino je na Sredozemskih igrah v Tur?iji z rezultatom 649 centimetrov osvojila odli?no drugo mesto. Trenutno se v ospredje ptujske ženske atletike prebija metalka diska Veronika Domjan, ki je na mladinskem svetovnem prvenstvu osvojila ?etrto mesto. Konstantno med najboljše ptujske športnice sodi strelka z zra?no pištolo Majda Raušl, medtem ko s svojimi uspehi v nadarjen val sodijo plavalka Lora Grobelšek, teniška igralka Nina Poto?nik in boksarka Monika Boži?ko.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 9. januarja 2014.)