Domov » Novice » Vid Lah tekmoval na mladinskem evropskem prvenstvu v jadranju

Vid Lah tekmoval na mladinskem evropskem prvenstvu v jadranju

Vid Lah na EP
Mladi ptujski jadralce Vid Lah se je preko doma?ih izbirnih tekmah uvrstil v slovensko reprezentanco za nastop na evropskem prvenstvu v jadranju v razredu Laser Radial. Na startu je bilo skoraj dvesto tekmovalcev in ?lan Brodarskega društva Ranca Ptuj je po zelo spremenljivih pogojih osvojil solidno sedemindevetdeseto mesto. Šibek veter je bil predvsem v prvih treh dneh, ko so bile na sporedu kvalifikacijske regate. V teh je Ptuj?an dosegel 33., 20., 21., 42. in 20. mesto. Glede na rezultate iz kvalifikacijskih regat so bili jadralci razporejeni v posamezne skupine. Vid Lah je nastopal v bronasti skupini, kjer je mu je šlo bolje in je v treh regata zabeležil 27., 2. in 5. mesto. Po nastopu na evropskem prvenstvu v jadranju v razredu Laser Radial v Splitu sedaj sedemnajstletnega športnika ?aka med 14. in 20. julijem nastop na svetovnem prvenstvu v Limassolu na Cipru.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 11. julija 2013.)